ZE ŚW. ANDRZEJEM FINAŁ PIELGRZYMKI

44 Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę w tym roku ponownie w formie sztafetowej. Jako grupa Świętego Andrzeja Boboli zostaliśmy wytypowani do poprowadzenia dwóch ostatnich dni pielgrzymki (12-13 sierpnia).

Może dacie się zaprosić do wspólnego pielgrzymowania przez te dwa dni z jednym noclegiem w Olsztynie?  Kalendarz pokazuje, że będzie to czwartek i piątek, więc po pielgrzymce mamy caaaały weekend na regenerację

Na stronie fb grupy Świętego Andrzeja zamieściłem plan działania, podrzucę go również tutaj.

Bardzo polecam nową odsłonę strony www pieszej pielgrzymki, a szczególnie prosty sposób elektronicznego zapisu.

Plan działania:
1. Internetowy sposób zapisu na pielgrzymkę działa od kilku dni. Formularz jest bardzo przejrzysty. Po wpisaniu niezbędnych danych i kliknięciu w okienko „ZAREJESTRUJ SIĘ”, Dyrektor Pielgrzymki na podany w formularzu adres mailowy przesyła dalsze instrukcje odnośnie zakończenia rejestracji. Myślę, że najwyższy czas przesiąść się na ten, bardzo prosty w obsłudze, sposób zapisu. 130 dostępnych miejsc przyporządkowałem pod elektroniczny zapis, natomiast z pozostałych 20 miejsc będzie można skorzystać w formie tradycyjnej (formularze i lista będą dostępne w zakrystii kościoła farnego w Strzyżowie od najbliższej niedzieli.)
Podlinkuje tutaj raz jeszcze internetowy sposób zapisu:

https://pielgrzymka.rzeszow.pl/o-pielgrzymce/zapisy/

2. Na nasz pielgrzymi szlak wyjeżdżamy 12 sierpnia o 4:30 rano ze Strzyżowa. Koszt pielgrzymki to 30 zł. plus koszt obsługi wyjazdu i powrotu do domu w wysokości 70 zł. Kiedy będzie można uregulować opłatę za autokar (70 zł.)? Albo w zakrystii kościoła farnego w Strzyżowie (od najbliższej niedzieli do 11 sierpnia), albo w trakcie spotkania, tuż przed naszym wyjazdem.
Już teraz serdecznie zapraszam wszystkich pielgrzymów 11 sierpnia w środę na Mszę Świętą o 18:00 w kościele farnym w Strzyżowie, a po Eucharystii i pielgrzymkowej Nowennie na krótkie spotkanie organizacyjne, podczas którego będzie można opłacić wyjazd.
Od dnia startu pielgrzymki (04 sierpnia) planujemy codziennie wieczorem o 18:00 w Strzyżowskiej FARZE łączyć się duchowo z pielgrzymami podczas Eucharystii, łącznie z modlitwą i odczytaniem intencji duchowych pielgrzymów w trakcie Nowenny, bezpośrednio po zakończeniu Mszy Świętej.
3. O godzinie 9:00 w Lelowie odbędzie się Msza Święta, którą przygotowuje nasza Grupa. Po Mszy Świętej wyruszymy na pielgrzymi szlak, natomiast nocleg przewidziany jest w szkole w Olsztynie. Poproszę Panów Kierowców, by zaplanowali nocne parkowanie autokarów blisko szkoły, więc większe bagaże, będzie można zostawić w autokarze. Później zabierzemy sobie na nocleg wszystko co potrzebne. 13 sierpnia wcześnie rano wyruszymy na Jasną Górę. Po zakończeniu Mszy Świętej na zakończenie pielgrzymki będzie chwila czasu wolnego i z parkingu przy Sanktuarium wyjedziemy do domu. Godzinę wyjazdu z Jasnej Góry podam w trakcie Apelu Jasnogórskiego w Olsztynie.
4. W związku z tym, że w dalszym ciągu obowiązują różne obostrzenia covidowe, jesteśmy zdani na własne wyżywienie, aczkolwiek warto zabrać jakiś garnuszek i zestaw sztućców. bo jeżeli ktoś będzie chciał nas poczęstować zupą czy pierogami, nie wypada odmówić 😉 Na noc zabieramy karimatę, śpiwór, coś pod głowę i całą resztę potrzebnych rzeczy.
W razie potrzeby proszę pisać: patricksmolen@gmail.com
Do usłyszenia i zobaczenia na pielgrzymim szlaku.
Pozdrawiam – ks. Patryk
Skip to content