Św. Maksymilian

grupa św. Maksymiliana

Istnieje możliwość zapisania się na autobus powrotny do Jasła w dniu 13 sierpnia (koszt 60zł) oraz o ofercie specjalnej dla duchowych pielgrzymów, dla których został wynajęty autobus specjalny, dzięki czemu będą mogli dołączyć do nas w dniu wejścia na Jasną Górę (koszt 60zł, wyjazd z Jasła o godz. 4.00, powrót ok. 20.00)

Grupa św. Maksymiliana – grupa jasielska – jak sama nazwa wskazuje – jest grupą skupiającą pielgrzymów z Jasła i Ziemi Jasielskiej.

Znaczną część jasielskiego Maksymiliana stanowi młodzież. Jednak nie brakuje w grupie ani dzieci ani ludzi starszych. Dlatego można usłyszeć w grupie tradycyjne pieśni kościelne obok prostych piosenek choćby o zielonym ogórku, który przypomina nam jasielski Pektowin.

Poważne konferencje i mądre słowa przeplatają się z kabaretowymi historiami, ciekawostkami lub opowieściami o „żółtym” kapturku. Zaś modlitwa, chwile skupienia i refleksji pozwalają, by w pogodzie ducha podążać do tronu Jasnogórskiej Pani.

Maksymilian jest jedną z grup Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Niezmiennie od lat wyrusza w drogę 4 sierpnia, wraz z resztą Rzeszowskiej Pielgrzymki. Do pokonania ma ok 300 km. Trasa wiedzie przez Ociekę, Radomyśl, Szczucin, Wiślicę, Sędziszów Kielecki, Olsztyn.

Droga, którą maja do przejścia pielgrzymi nie jest łatwa. Codziennie około 12 godzin marszu w najróżniejszych warunkach pogodowych. Zmęczenie daje się we znaki każdemu, do tego dochodzą różnego rodzaju urazy (bąbelki, odciski, asfaltówka, przegrzanie). Każdy narzeka ale nikt się nie poddaje. Wszyscy docierają do celu. W grupie siła – żeby nie powiedzieć „inaczej”. Nad bezpieczeństwem pielgrzymów czuwa służba porządkowa a o zdrowie dba służba medyczna.

Duchowych pielgrzymów zapraszamy w czasie trwania pielgrzymki na Msze św. do kościoła św. Stanisława BM w Jaśle na godz. 7.00.

AKTUALNOŚCI

Skip to content