Bł. Karolina

grupa bł. Karoliny

Co prawda do sierpnia jeszcze daleko, ale już teraz wielu z nas planuje swoje letnie, wakacyjne wyjazdy czy urlopy. A skoro tak, to warto rozważyć propozycję zupełnie wyjątkową: udział w Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę!

Fenomen takich właśnie 10. dniowych rekolekcji można streścić tak: na trasie pielgrzymki modli się cały człowiek (nie tylko jego usta, serce i umysł, ale także oczy, uszy, nogi, ręce), wpisany w piękne krajobrazy, otoczony rzeszą pielgrzymkowych sióstr i braci, podejmowany w mijanych miejscowościach z niegasnącą, polską gościnnością, mając nareszcie czas dla siebie.

Pielgrzymka okazuje się niezwykłym antidotum na gnuśny tryb życia, stresy, marazm duchowy i samotność – czy to mało? I chyba najbardziej szkoda tych, którzy podczas letnich miesięcy nie mają żadnych pomysłów na zagospodarowanie swojego wolnego czasu, a z takiej propozycji nie korzystają!

Owoce pielgrzymowania są niezwykłe, choć najczęściej nie da się ich zważyć, zmierzyć, pokazać na zdjęciach czy filmach, a nawet opowiedzieć po powrocie. Każda pielgrzymka ma swój temat wiodący, który pozwala ludziom formować sumienia i pogłębiać świadomość religijną oraz narodową.

Wybierz się razem z nami! Mogli jedni, mogli drudzy – możesz i Ty! Dla zdrowia duszy i ciała, dla ubogacenia swego wnętrza i poszerzenia swojej wiedzy; dla umocnienia wiary i wyznania jej przed ludźmi; dla przyjemności i dla zmierzenia się z fizycznym wysiłkiem; dla oczyszczenia duszy w nurtach modlitwy i sakramentów świętych; dla pokuty za grzechy i uproszenia potrzebnych łask; dla odnalezienia żywego, radosnego kontaktu z Bogiem i dla poznania nowych ludzi – wybierz się razem z nami i zachęć innych!

AKTUALNOŚCI

Skip to content