Bł. Jan Balicki

grupa Bł. Jana Balickiego

Zapraszamy do „Duchowej Pielgrzymki”

Wraz z pielgrzymami na Maryjny szlak rusza Katolickie Radio Via oraz grupa bł. Jana Balickiego.
Codziennie od 4 do 13 sierpnia na antenie Radia Via o godzinie: 7:30, 12:30, 15:30 i 20:00 można znaleźć informacje z przebytej trasy, rozważania i konferencje na temat patrona dnia, komentarze przewodników i uczestników pielgrzymki a o 11:15 w dni powszednie można posłuchać jakie życzenia składają swym bliskim pątnicy.

Wiemy, że chcesz uczestniczyć w pielgrzymce.
Wiemy, że nie możesz wyruszyć na trasę.
Właśnie dla Ciebie utworzyliśmy duchową grupę pielgrzymkową.

W tym roku już po raz kolejny Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę będzie towarzyszyła Grupa bł. Jana Balickiego. Zostanie ona stworzona ze słuchaczy Katolickiego Radia VIA, którzy z różnych powodów nie mogą w niej osobiście uczestniczyć.

Możesz być w pracy, możesz leżeć przykuty do szpitalnego łoża, możesz spędzać czas na wakacyjnym wypoczynku a zarazem pielgrzymować do „Domu Matki i Królowej” – na Jasną Górę. Rozszerzamy w ten sposób krąg pielgrzymów i zainteresowanych pielgrzymką.

To „duchowe pielgrzymowanie” będzie się wyrażać poprzez:

  • Spowiedź i Komunię św. w intencji pielgrzymów.
  • Podjęcie abstynencji na okres pielgrzymowania.
  • Modlitwę w gronie przyjaciół i w rodzinie z której ktoś pielgrzymuje. Pielgrzymi obiecując modlitwę sami powinni prosić o modlitwę i zachować duchową więź z najbliższymi.
  • Modlitwę chorych w szpitalach i pensjonariuszy domów opieki.
  • Modlitwę różańcową transmitowaną z kościoła Świętego Krzyża w Rzeszowie codziennie o 20:30.
  • Udział w uroczystym pożegnaniu pielgrzymów i Mszy św. o godzinie 6:30 na rozpoczęcie pielgrzymki – osobiście lub przez fale Radia Via.
  • Udział w uroczystym powitaniu Pielgrzymki na Jasnej Górze 13 sierpnia około godziny 11:30 i uczestnictwo we Mszy św. na zakończenie pielgrzymki na Jasnogórskim szczycie.

AKTUALNOŚCI

Skip to content