Św. Wojciech

grupa św. Wojciecha

Zachęta do wędrówki z Żywym Kościołem z grupą Św. Wojciecha do Matki Wiary.
Rzeszów – Fara – Jasna Góra

Wielu osobom pielgrzymka kojarzy się z wielkim wysiłkiem fizycznym, gdyż do Częstochowy z Rzeszowa jest ok. 300 km, dla innych to wiele dni spędzonych daleko od domu w polowych warunkach. Niektórzy czując gdzieś w głębi serca chęć wyruszenia mimo wszystko wymawiają się od podjęcia próby tłumacząc, że nie są fanatykami wiary.

Dla wielu osób bardzo budująca jest postawa pielgrzymów wobec siebie nawzajem, objawiająca się wspieraniem, dobrym słowem i tym, co kto posiada, jak i ogromna życzliwość ludzi spotkanych po drodze, nie tylko na noclegach, ale, może przede wszystkim, mieszkańców miejscowości, przez które przechodzimy, którzy życzliwie pozdrawiają, a niejednokrotnie częstują pielgrzymów szklanką wody, czy czymś słodkim na wzmocnienie sił.

Często boimy się pierwszych kilometrów, noclegów, osób, ale później dostrzegamy, że pielgrzymowanie w grupie jest najprzyjemniejszym środkiem poruszania się. Ludzie kierowani przez stereotypy i długą drogę lękają się podjęcia próby, lecz później łapie się „bakcyla pielgrzymiego”, dzięki któremu nie wyobrażasz sobie wakacji bez pielgrzymki.

Grupa Św. Wojciecha zaprasza w szeregi i zapewnia piękną przygode z Bogiem.

AKTUALNOŚCI

Skip to content