Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

A MOŻE ZE ŚW. JÓZEFEM?

Drodzy Pielgrzymi grupy św. Józefa Sebastiana!

W dniach 4 – 13 sierpnia 2021 roku z Rzeszowa na Jasną Górę wyruszy 44. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka. Jej hasłem są słowa „Z Maryją i Józefem do Jezusa”. Z powodu pandemii będzie miała ona charakter sztafetowy – każdego dnia jedna grupa. Już dzisiaj bardzo serdecznie wszystkich zapraszam 4 sierpnia na Mszę świętą o godz. 6.30 na placu Farnym w Rzeszowie.

Wieczorem, każdego dnia, w trakcie trwania pielgrzymki o godz. 20.30 zapraszam wszystkich duchowych pielgrzymów naszej grupy na modlitwę i Apel Jasnogórski do kościoła św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie. Ponadto nasza grupa będzie uczestniczyć 7 sierpnia 2021 (sobota) we Mszy świętej o godz. 18.00 w Bazylice Ojców Bernardynów w Rzeszowie, która będzie transmitowana przez Katolickie Radio „VIA”.

7 dnia pielgrzymki, to jest 10 sierpnia 2021 roku (wtorek) wyruszymy na trasę pielgrzymkową z Nawarzyc (kościół), przez Wodzisław, gdzie o godz. 9.00 będzie Msza Święta, Sędziszów Kielecki do Słupi Jędrzejowskiej (ok. 27 km). W tym dniu grupa może liczyć tylko 150 osób, a jesteśmy połączeni z grupą św. Stanisława. Wyżywienie na cały dzień we własnym zakresie. Ofiara za pielgrzymowanie (identyfikator, smycz, toi-toi, plakietka) wynosi 30 zł.

Zapisy będą możliwe na dwa sposoby:

– przez formularz internetowy na stronie pielgrzymki – „VII Dzień Pielgrzymki”

– w kancelarii parafii św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie, ul. Lwowska 46 przy rondzie Pobitno w godzinach od 8.00 do 9.00 i od 18.30 – 19.00.

Ponadto jest możliwość zapisu na autokar. Koszt autokaru to ok. 70 zł. Autokar wyruszy rano sprzed kościoła św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie, zawiezie nas na trasę, a po dojściu do celu wyruszymy wspólnie na Jasną Górę na Apel o godz. 21.00, po którym wrócimy do Rzeszowa.

Zapraszam wszystkich do wspólnego pielgrzymowania!

 

Ks. Robert Karaś

przewodnik grupy

Skip to content